Bu web sitesinde, sizi başkalarından ayırt etmek üzere çerezler kullanılmaktadır.
Bu, size iyi bir kullanıcı deneyimi sunmamıza yardımcı olurken aynı zamanda bize web sitemizi geliştirme olanağı sağlar. Daha Fazla
Kullanım Şartları & Kişisel Verilerin Korunması

Genel Koordinatör Mesajı

Her şeyin mühim noktası, başlangıçtır. Gelin birlikte fark yaratacak bir başlangıç yaratalım.

Genel Koordinatör Mesajı

Kaderimiz veya geleceğimiz karar anlarımızda biçimlenir ve bazen nereden başlayacağımızı bilemeyiz ve hiç başlayamayız. Her insan hayatın her anında kendisi için aslında bir karar verir. Uzun yıllar emek verdiğim ve hala aynı heyecanı duyduğum yazılım konusu, özünde hayatı bir algoritmaya ve hayatın her aşamasına bir karar anı bakış açısıyla doğru adımı aramaya kişiyi zorlar. Bana bu bakış açısı hayatta her zaman kolaylıklar getirmiştir. Bu yüzden bana göre eğitimin asıl hedefi karar verme yeteneğimizi geliştirmektir. İmkânsızla mümkün olanın arasındaki tek fark, bir insanın kararlılık derecesidir.

Hayatta zaman herkese eşit dağıtılmışken, en büyük zaman hırsızı da kararsızlıktır. Yarının daha iyi olacağını ümit etmek ve yarını beklemek yerine hemen şu an, bizi daha iyi hissettirecek bir şeyler yapabiliriz. Unutmayalım ki bazen yapılmış bir şey, iyi ve doğru söylenmiş bir şeyden çok daha iyidir. Ancak hayatta en zor olan, bu ümitleri gerçeğe çevirecek olan iradedir. Bence herkesin kendine göre güçlü olduğu yetenekleri var. Nadir olan ise bu yeteneklerin farkında olup, yeteneklerimizin bizi götürdüğü yere gitme cesaretine ve o yüksek iradeye sahip olmak. Bu şekilde düşünmek ve dile getirmek çok kolay gibi görünebilir. Fakat yaşamak, hele başarı ile sonuçlandırmak gerçekten çok zordur. Ancak unutmamak gerekir ki, hayatta inançlar tükenir, çareler hiç bir zaman tükenmez.

Enteresan Akademi’nin, birbirine her zaman samimiyetle destek olan, anlayan, dinleyen, anlatan, paylaşan, düşünen, geliştiren, fark yaratan büyük bir aile olması arzusundayım. Burasının kendine özgü bir eğitim modelinden çok daha öte, herkesin kendi iç sesini dinleyerek, kendini bulacağı bir paylaşım ortamı olmasını diliyorum.


Her şeyin mühim noktası, başlangıçtır. Gelin birlikte fark yaratacak bir başlangıç yaratalım.

Fakat Albert Einstein’ın sözünü de unutmadan… Başarılı bir insan olmaya çalışmayın; değerli bir insan olmaya çalışın. Başarılı insan, hayattan verdiğinden fazlasını alır. Değerli insan ise, hayattan aldığından fazlasını verir.

Enteresan Akademi’de benim varlığımın ana amacı; sadece sahip olduğum küçük zenginlikleri sizlerle paylaşmaktan çok daha fazlası, sizin sahip olduğunuz büyük zenginlikleri size göstermek olacaktır. Çünkü başkalarına yardımcı olabilmek için elimize her zaman çok büyük fırsatlar geçmez, ama küçük fırsatlar her gün ama her gün çıkar.

Okan Tübek
Genel Koordinatör